در بخش اول پرونده کرسنت ایران به طور قطعی به پرداخت 2.4 میلیارد دلار محکوم شد و چنانچه رای دادگاه برای بخش دوم این قرارداد هم نهایی شود رقم محکومیت ایران در این قرارداد حداقل به 10 میلیارد دلار خواهد رسید. اما قرارداد کرسنت چیست؟

در بخش اول پرونده کرسنت ایران به طور قطعی به پرداخت 2.4 میلیارد دلار محکوم شد و چنانچه رای دادگاه برای بخش دوم این قرارداد هم نهایی شود رقم محکومیت ایران در این قرارداد حداقل به 10 میلیارد دلار خواهد رسید.

 

 

 

شرکت فولاد مبارکه در سال جاری قصد دارد علاوه‌بر تامین نیازهای بازار داخلی، به محصولات تجاری در صنعت فولاد، به سمت تولید محصولات کیفی که بیشتر موردنیاز خودروسازان و صنایع نفت و گاز است، برود و در این مسیر، ارزش‌افزوده بیشتری را برای این کمپانی بزرگ فولادسازی ایران ایجاد کند. به گزارش تجارت فردا، عباس اکبری محمدی، معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه اظهار کرد: در حال حاضر شرایط تولید فولاد در کشور به‌نسبت خوب است و فولادسازان محصولات تولیدی مناسبی را عرضه می‌کنند؛ ضمن اینکه در برخی از محصولات، مازاد تولید در کشور باعث شده فولادسازان از سمت تولید فولادهای تجاری به سمت فولادهای کیفی حرکت کنند؛ به همین دلیل، جهت‌گیری کلی شرکت‌های فولادسازی به این‌گونه است که از تولید محصولات تجاری به سمت فولادهای کیفی بروند. با توجه به تغییراتی که در بحث انرژی از یک سو و مواد اولیه و سنگ‌آهن از سوی دیگر داریم، عمدتا استراتژی تولید فولاد کیفی از سوی فولادسازان به‌ویژه فولادسازان بزرگ مدنظر قرار داده شده است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر روش‌های ورود پرقدرت به بازارهای صادراتی گفت: هر دو مورد در این زمینه تاثیر دارند اما بیشتر بحث، روی بازارهای داخلی است. در حال حاضر بخشی از فولادهای کیفی موردنیاز کشور که در صنایع پایین‌دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از طریق واردات و از سوی تولیدکنندگان خارجی تامین می‌شوند که قسمتی از بازار که به کمک واردات تامین می‌شود، بخش جذابی برای تولیدکنندگان داخلی است تا سهمی از این بازار داشته باشند و بتوانند با تولید محصول، آنها نیز جای بخشی از واردات را بگیرند. به این ترتیب، تولید محصولات فولادی کیفی در دستور کار قرار گرفته و زمینه‌ای برای پیگیری این موضوع از سوی تولیدکنندگان داخلی فولاد مطرح شده است. درواقع ارتقای کیفیت می‌تواند زمینه مهیا شدن شرایط برای صادرات و به‌تبع آن ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر و ارزآوری را هم فراهم کند چراکه اگر محصولات کیفی وارد بازار داخلی شود، بعد از تامین نیاز داخلی قابلیت صادرات هم خواهند داشت و این کار برای کشور ارزآوری به همراه دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
راد فولاد رستاک
برای ارسال پیام کلیک کنید