پس از پشت سر گذاشتن دوران کرونا و بازگشت رونق به اقتصاد میزان تقاضای فولاد جهانی نیز رو به افزایش است. طبق پیش بینی انجمن جهانی فولاد تقاضای فولاد در سال جاری میلادی با افزایش ۲.۳ درصدی به ۱.۸۲۲ میلیارد تن خواهد رسید.

انجمن جهانی فولاد اعلام کرده است که میزان تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۲۳ با افزایش ۲.۳ درصدی به ۱.۸۲۲ میلیارد تن خواهد رسید.

این انجمن همچنین پیش بینی کرده است که در سال ۲۰۲۴ رشد تقاضای فولاد ۱.۷ درصد خواهد بود و به عدد ۱.۸۵۴ میلیارد تن می رسد. به عبارت دیگر پیش رشد تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۳ بیشتر از سال ۲۰۲۴ است.

در این بین بر اساس اعلام انجمن مذکور تقاضای فولاد در روسیه با ۵ درصد کاهش به عدد ۳۹.۶ میلیون تن می رسید.

اما پیش بینی می شود که تقاضای فولاد چین در سال جاری میلادی ۲ درصد افزایش یابد و به ۹۳۹.۳ میلیون تن برسد. این در شرایطی ست که در سال میلادی گذشته تقاضای فولاد چین منفی ۳.۵ درصد بود.

از دیگر کشورهایی که در این گزارش به آن اشاره شده است کشور هند است که پیش بینی میشود در سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به ترتیب ۷.۳ درصد و ۶.۲ درصد افزایش تقاضا برای فولاد داشته باشد.

امریکا نیز با رشد ۱.۳ درصدی در سال جاری روبرو خواهد بود و مصرف فولاد این کشور به ۹۵.۸ میلیون تن می رسد.

همانطور که مشاهده می شود اکثر کشورهای جهان به غیر از روسیه که درگیر جنگ با اوکراین است به دلایل متعدد مانند برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی، بهبود وضعیت اقتصادی اروپا و پایان یافتن بحران انرژي در این کشورها و همچنین بهبود شرایط در زنجیره تامین فولاد با افزایش تقاضا برای فولاد و محصولات فولادی روبرو هستند.

اما طبق اعلام انجمن جهانی فولاد به دلیل بالا رفتن تورم و نرخ بهره در سال آینده میلادی احتمالا مصرف فولاد در جهان محدودتر خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
راد فولاد رستاک
برای ارسال پیام کلیک کنید