وزن نظری فولاد MO40 وزنی است که از اندازه اسمی و چگالی فولاد (که قبلاً به عنوان وزن مخصوص شناخته می شد) محاسبه می شود. به این وزن نظری می گویند که این رابطه مستقیم با طول، سطح مقطع و تحمل فولاد دارد. با توجه به انحراف مجاز فولاد در فرآیند ساخت، وزن نظری و وزن واقعی محاسبه شده با فرمول تا حدودی متفاوت است، بنابراین در هنگام تخمین تنها به عنوان مرجع استفاده می شود.

وزن واقعی فولاد MO40

وزن واقعی فولاد به وزن حاصل از توزین واقعی فولاد اشاره دارد که به آن وزن واقعی می گویند. وزن واقعی دقیق تر از وزن تئوری یا نظری است.

محاسبه وزن میلگرد فولاد MO40

برای محاسبه وزن میلگرد mo40 ابتدا لازم است طول و قطر آن را به میلی متر بدست آوریم. سپس قطر آن را در قطر دیگر آن ضرب کرده و در طول و سپس در عدد 6.2 ضرب میکنیم. حاصل عدد بدست آمده را در عدد 1000000 (یک میلیون) تقسیم میکنیم تا وزن میلگرد با واحد کیلوگرم بدست آید.

محاسبه تسمه و چهار پهلو فولاد mo40    

محاسبه تسمه mo40  مستلزم داشتن مقادیر طول، عرض و ضخامت می باشد که هر سه مقدار باید با میلی متر باشند. ابتدا طول، عرض و ضخامت را در عدد 7.85 ضرب میکنیم و سپس در 1000000 (یک میلیون) تقسیم میکنیم. حاصل عدد بدست آمده وزن تسمه به کیلوگرم می باشد.

محاسبه لوله mo40 

ابتدا قطر داخلی و قطر خارجی لوله را به متر محاسبه میکنیم. سپس از هر کدام را به توان دو میرسانیم و در طول ضرب میکنیم. و بعد نتیجه را در عدد 7.85 ضرب میکنیم. برای محاسبه لوله mo40 طبق فرمول زیر عمل میکنیم.

برای کسب اطلاع از قیمت فولاد M040 با شماره:33800841-031 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را در خرید آسان راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما
راد فولاد رستاک
برای ارسال پیام کلیک کنید